Далекого 2007-го однокімнатник показав мені сайт «ководство». Я тоді залип і перечитав його повністю. Здається, українського аналога (хоч і б російськомовного) такого рівня не було (і не буде), а про закордонні мені невідомо. Скиньте, якщо знаєте.
Менше з тим, однією з речей яку я чомусь дуже добре запам'ятав, було «не використовуйте кліпарт». Замість кліпарту пропонувалось зробити справжнє фото або ілюстрацію. Навіть якщо це якісь дженерік речі, типу усміхнених офісних працівників. З того часу я намагаюсь дотримуватися цього принципу. Напевне більшості людей байдуже що на картинці, але мені — ні (одного разу я биканув на Бабіча за те що той в зборі запостив слоп замість FPV). Зараз дуже багато візуального контенту пов'язаного з війною, і мене дратує неточність деталей, тому я склав список похибок, щоб ви теж з цим жили:
- FPV зображаються з боєприпасом ПГ-7 (морквинка). Такий боєприпас зараз використовується дуже рідко, тому що техніка вже не катається як раніше. В основному споряджаються не такі гламурні саморобні фугасні та осколкові БЧ.
- FPV зображено без батареї. Батарея велика прямокутна чіпляється зазвичай зверху. БЧ — знизу.
- Оператор в окулярах. В цьому небагато сенсу, за всіх не кажу, але ті екіпажі що я знаю, 95% часу літають без окулярів. В телевізорі все те саме, + штурман пікмі палкою показує куди скеровувати дрон.
- Оператор одягнув гламурні окуляри DJI першого покоління, «бабку». На зв'язку DJI працює умовний 1% дронів, зазвичай це зенітні та цифробомбери. Доцільніше було б зобразити окуляри SkyZone, але вони не такі красиві. Крім того, з часів початку війни вже вийшло кілька нових ревізій DJI Goggles, тому на тих характерних з 4-ма антенами (V2) ніхто не літає.
- На окуляри накручені антени. Так в бойових умовах ніхто не працює. Якщо потрібно, то сигнал на окуляри передається через AV-кабель з наземної станції, а у випадку DJI на роз'єми будуть накручені кабелі кинуті з підвалу на щоглу до антени-підсилювача.
- Дрон згенеровано АІ який натренований на DJI Phantom, він так досить характерно виглядає. Фантоми теж вже дуже давно не використовуються і згадки про нього ви можете прочитати хіба в численних постах Берлінської яка згадує про перші кроки в аеророзвідці.
- Зображення окулярів DJI на логотипах підрозділів. Вище вже обговорили, на зв'язку DJI працює дуже малий процент засобів.
- Згенеровані АІ дрони неправильного розміру, без батарей, антен, боєприпасів, з неправильно виставленими променями, камерами та іншим.
- Пульти теж передають сигнал не по антені, а по дроту на наземну станцію, хоча бувають і по повітрю. Тому в оператора в руках має бути пульт від якого відходить кабель.
- Мавік на зборі під FPV і навпаки.
- Пульт від мавіка без кабелів. Всі пульти перероблюються — додаються роз'єми (2 або 4) на які накручуються товстезні високочастотні кабелі які виходять з укриття до антени на щоглі.
- Мавік «в польоті» зображується без додаткової батареї (на які ви донатили гроші). Без додаткових батарей ніхто не літає.
Просите десятки тисяч гривень або запрошуєте до себе в підрозділ? Витратьте годину часу та зробіть справжню нормальну картинку що повністю відповідає дійсності. Слоп — неповага до аудиторії.

P.S.: противник працює так само, ніяких секретів тут немає.
Сподобалось? Долучайтеся до мого телеграм каналу: https://t.me/full_of_hatred